17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

ГТ: Пари и ваучери за вакцинирање

Здртужението Гласен тесктилец предлага Државата да ја смени тактиката и, по примерот на некои соседни земји , да ја стимулира вакцинацијата:

Зошто државата не нуди поттик за вакцинирање, давајќи пари и ваучери на граѓаните, како што правеше Вучиќ во Србија, велат од Гласерн тесктилец.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles