17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Донација од 40 книги за функцијата на мозокот ќе добие УГД Штип од познатиот доктор Чепреганов

Донација од 40 автоски монографии поврзани со анатомијата и физиологијата на мозокот,  ќе добие медицинскиот факултет од  Штип од познатиот невролог и епилептолог,  Методи Чепреганов.

Се работи за монографии , во кои се содржани целокупната 60 годишна професионално и научно искуство на Чепреганов, кој ги остава во наслесдство на идните генерации доктори

Во склоп на неговото денешно предавање на тема поврзана со Смислата на човековото постоење и стресогените фактори , Череганов потенцираше дела Македонија и граѓаните веќе 30 години живеат во стресогена состојба.

Во врска со Пандемијата со коронапандемијата  Чепреганов е дециден дека се наожаме во  Трета светска војна, овој пат биолошка

Методи Чепреганов, е човек кој зад себе има големо професионално, научно но и животно искуство, кој и покрај своите 86 години, се уште е  активен во јавниот, научниот , но и професионалниот свет.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles