15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Иван Јорданов е новиот претседател на Советот на градоначалниците од Истокот

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов е новиот претседател на Советот на градоначалници на Источниот плански регион. неговиот избор е потвдрен денес на конститутивната седница на највисокото тело кое го договара и планира развојот на целиот регион:

Овој состав, го сочинуваат 8 градоначалници од ВМРО ДПМНЕ и тројца од СДСМ. Дали сите подеднакво ќе имаат шанса да ги презентираат своите проекти, но и да добијат гласови за нивна реализација:

Соработката на градоначалниците од Регионот, е од исклучително значење за секоја општина поединечно, но и з арегионот во целост.

Освен за поединечни проекти, градоначалниците имаат можност да се договорат и за заеднички прскање против комарци, координирани акции во делот на противпожарната заштита и слични за граѓаните важни активности.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles