15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Просечната плата во септември била 28.869 ден.

Просечната плата за септември изнесува 28.869 денари, што е зголемување од 5,3 %. Ова се должи на зголемување на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во секторите: Рударство и вадење на камен, Информации и комуникации и Преработувачка индустрија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles