13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Ќе се асфалтираат повеќе улици во општина Карбинци најави градоначалникот Виктор Паунов

Градоначалникот на општина Карбинци Виктор Паунов во периодот што следи најави асфалтирање и реконструкција на неколку значајни улици меѓу кои во село Таринци и во село Карбинци.

Според Паунов пролетната градежна офанзива во општина Карбинци ќе се започне со изградба на уште 10 нови улици.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles