2.9 C
New York
Saturday, November 27, 2021

Buy now

spot_img

За почист град и уредени населби, денеска општинските власти ја чистеа населбата Баби.

Реконструкција на спортските реквизити во еден од најголемите паркови во Штип, во населбата Баби, уредување на улиците со нивно миење, но и отстранување на дивите депонии денеска е основен таргет на акцијата за почист град, чиј иницијатор е локалната самоуправа во содејство со јавните претпријатија.

За првиот комуналец на  градот, директорот на ЈП Исар,Трајче Здравков, дивите депонии веќе се минато за Штип а граѓаните не го криеа задоволството, од фактот да живеат во чиста и пристојна урбана средина. Акцијата за почист град и средени урбани населби, општината ја продолжува наредниот викенд во Железничка.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,030FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles