17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

20 ноември Светски ден на детето

20 ноември, се одбележува како Светски ден на детето и ден на Конвенцијата за правата на детето, и е ден кога се сублимираат заложбите напорите за утврдување на статусот на детето во училиштето, во семејстсвото и воопшто во општеството, посебно од аспект на почитувањето на децата како индивидуи со свои ставови и гледишта за сите битни прашања, посебно за прашањата кои се однесуваат на нив. посочуваат од Омбусдманот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles