7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

7 место на Карате Репрезентацијата

Македоската карате репрезентација на светското првенство во Дубаи во екипна конкуренција го освои 7то место во конкуренција на 105 репрезентации учеснички .Македонија се пласира во репасажот откако Србија стигна до финалето. Во репасажот Македонија славеше над Швајцарија со 3-1, загуби од Азернејџцан со 3-0 ,Претходно ја победи Германија со 3-0.. Во екипна конкуренција за Македонија настапија и двајцата членови на Карате клубот Штип, Емил Павлов и Жарко Арсовски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles