3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Грција: Нови заострени ковид мерки

Построги мерки за невакцинираните и забрана за влез во затворените простори како што се кината, театрите, музеите или фитнес центрите, од утрово стапија во сила во Грција. Новите рестрикции ги соопшти грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во обраќањето до граѓаните во четвртокот, а се однесуваат и на дел од просторите каде што досега постоеше опцијата за влез со негативен тест.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles