2 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Дизелот поевтинува а бензините со иста цена

Од полноќ за денар и половина се намалува цената на дизелот, а за денар на Екстра лесното масло за домаќинства, додека цената на бензините останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги .Ова значи дека новата цена на дизелот ќе биде 66,5 денари за литар, а на Екстра лесното масло за домаќинство 66 денари. Еуросупер-95 ќе се продава по иста цена од 75 денари за литар, а Еуросупер -98 за 77 денари за литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles