17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

САД загрижени од изјавата на Радев

Амбасадата на САД во Бугарија реагираше во врска со изјавата на новоизбраниот бугарски претседател,Румен Радев, дека Крим е руски.  Во соопштението на амбасадата се наведува дека САД се длабоко загрижени од неодамнешната изјава на претседателот  на Република Бугарија, Румен Радев, во која тој Крим го прогласи за „руски“.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles