7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Населбата Сењак во Штип, добива нов парк

Ново парково уредување, по неколку децении игнорирање , добива штипската населба Сењак. Екипи на ЈП Исар, денс започнаа со уредување на местото…

„ЈП „Исар“ Штип продолжува со активностите за изградба на нов парк во населба Сењак со што жителите на оваа населба и штипјани ќе добијат едно ново катче за одмор и рекреација. Со интезивни активности овој парк ќе биде приоритет на јавното претпријатие. На овој дел ќе има справи за вежбање, за најмалите ќе поставиме нови реквизити, за постарите летниковци, како и шаховска табла за спорт и рекреација“ – Изјави Трајче Здравков директор на ЈП Исар .

„После долги години редно е и оваа населба да добие парково место. Ќе има летниковци каде постарите ќе можат не само да играат шах, и табличка да се дружат, мезе, ракиичка. Хортикултурно ќе почне веројатно ако не успееме до крајот на оваа година, после нова година со нови садници со нови дрвја, оплеменето со цвеќе“ – изјави Мишко Којзеклиски -раководител на РЕ Паркови и зеленило

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles