13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Светскиот вицешампион Емил Павлов се врати дома откако во Дубаи ја испиша најголемата спортска страница за нашиот спорт.

Емил Павлов на светскиот Карате самит во Дубаи испиша една од најголемите страници на македонскиот спорт воопшто освојувајки сребрен медал.Огромниот успех за Павлов и целата нација беше причина за него штипскиот градоначалник Иван Јорданов да организира прием.

„Ние како општина ќе дадеме скромна благодарност до светскиот вицешампион Емил кој не направи горди штипјани и ќе дадеме една финасиска поддршка од 30.000 денари“ изјава Иван Јорданов – градоначалник на о. Штип

„Ова за мене е голем мотив и поттик да продолжам понатаму и на наредното свестко првенство да се искачам на врвот“ Емил Павлов – светски вицешампион во Карате

Освен што е сребрен медалист од светски куп , Павлов е и европски шампион и освојувач на многу други исклучително високи меѓународни трофеи. Тој е убедливо најуспешен каратист во државата и зад себе остава резултати кои ќе бидат предизвик за многу генерации спортисти.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles