1.8 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Двајца млади ноќеска ги загубија животите кај селото Горубинци Светиниколско

Трагедија со двојна смрт нокеска се случи  кај селото Горубинци близу Свети Николе. Возило Ауди поради несоодветна брзина излетало од патот  и при превртувањето  животот го загубиле 37 годишниот В.С. и неговата девојка, 21 годишната С.А. Со тешки телесни повреди но вон животна опасност е нивниот сопатник Д.Ј.

Несреката со брзина на светлина се рашири мегу жителите на ова село   од кои многумина уште  нокеска се појавија на злокобното  местото . Неколку часа по несреката   емоциите  беа идентични.

За починатиот возач, овдешните жители велат дека   бил  со мирна  и работлива нарав.  Работел долги години во Италија  а сега дошол  да се види со  сега исто така починатата  девојка.

Од полицијата нокеска  биле на лице место   и направен  е увид по што и ке се констатираат причинит за несреката но неофицијално, се упатува  на несоодветна брзина .

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles