15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Мигранти од Сирија пронајдени кај Виница

При истовар на товарно возило и полуприколка со кумановски регистарски ознаки во фабрика во Виница биле пронајдени две лица мигранти  од Сирија.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител за гонење на организиран криминал и корупција, а мигрантите биле пренесени во Прифатниот транзитен центар „Винојуг” во Гевгелија.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles