17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

По Македонска Каменица, ново противпожарно возило од Фондацијата Флоријан доби и Свети Николе

Ново противпожарно возило од Фондацијата Флоријан, денеска  доби  Свети Николе. Станува збор за возило кое е наменето за гаснење пожари, но е  целосно опремено и за секаков вид на теренски интервенции. Новото возило е исклучително значајо за Општинската противпожарна единица, чиј возен парк е дотраен и со многу изминати години работа зад себе. Вчера, идентично возило од Фондацијата Флоријан доби и Македонска Каменица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles