15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Хрватска: Прва посета на Макрон

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска и утре ќе престојува во прва посета на Хрватска, каде што ќе ја потврди продажбата на авионот „Рафал“ и ќе потпише стратешко партнерство. Како што претходно објавија француските медиуми, повикувајќи се на извори од Елисејската палата, Макрон ќе биде првиот француски претседател кој ќе ја посети Хрватска од нејзината независност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles