2.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

БиХ: Додик се откажал од формирање војска

Високиот претставник на меѓународната заедница за Босна и Херцеговина, Кристијан Шмит изјави дека лидерот на босанските Срби, Милорад Додик под притисок се откажал формирање на војска на Република  Српска и да не ги повлекува босанските Срби од составот на вооружените сили на БиХ и да формира армија на РС. Германскиот дипломат не наведе кои регионални лидери го убедиле Додик дека тоа е опасен план, како за БиХ, така и за регионот

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles