15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Занаетчиите бараат помош од државата

За да ги задржат вработените и да ги сочуваат бизнисите, занаетчиите бараат помош з аплата од Државата. Во соопштение испратено од Занаетчиската комора се вели дека се соочуваат со намалена побарувачка на занаетчиските производи и услуги, проблеми со одржување на ликвидноста на бизнисот, недостаток на финансии за исплата на плати и придонеси, преоптовареност со парафискални давачки како и сива економија како нелојална конкуренција на легалниот бизнис.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles