14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Пехчево: Се гради ул. 4 во с. Црник

Започна изградбата на улицата .4 во село Црник, Општина Пехчево, која води кон муслиманските гробишта. Станува збор за извршување на земјени работи и вградување на бекатон плочки со вкупната должина на улицата од 370 метри, и со широчина на коловоз од 3,5 метри. Вкупниот буџет за изградба на оваа улица е  2,5 милиони  денари од кои 296 000 денари се за изградба на потпорни ѕидови, додека средствата се обезбедени од Биро за регионален развој.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles