7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Штипски асполвент на медицина, Владимир Панев, промовира нов правец во едукацијата на идните лекари.Клиничко расудување.

Прецизно поставување на дијагноза кај пациентот, е заложбата на младиот иден лекар и научник, апсолвентот на медицинскиот факултет при штипскиот УГД, Владимир Панев. Во соработка со својот ментор американскиот угледен лекар и професор Тим Гаул,своите искуства ги преточи во неговата книга првенец – Доктор детектив. Охрабрувачки звучат позитивните коментари за делото на Панев од неговите професори и колеги студенти. Тоа е дополнителен стимул, оваа гранка на медицината,Клиничкото расудување, во блиска иднина да се најде на списокот од  предмети  во едукацијата на идните македонски лекари. Нешто што на запад веќе е одамна наиде на широка примена…

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles