17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

АФПЗРР: 306 земјоделци добија нови трактори

Преку мерката „Инвестиции за модернизација на земјоделски стопанства, подмерка набавка на трактори” веќе се реализирани и исплатени повеќе од половина од одобрените апликации. Од вкупно 540 потпишани договори за набавка на трактори, до денеска исплатени се 306 апликанти и на нивните сметки вратени се 120 милиони денари, информираат од Агенцијата з афинансиска поддршка на земјоделието.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles