24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

БиХ: Верхеј: БиХ ризикува 1,5 мил. евра

Комесарот за проширување на Европската унија Оливер Вархеји, на крајот од дводневната посета на Босна и Херцеговина изјави дека земјата ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции поради актуелната политичка криза. „Ова е критичен момент за земјата, за граѓаните и компаниите. Реформите се во тек и БиХ ризикува да загуби 1,5 милијарди евра инвестиции доколку не се преземе нешто“, рече Вархеји.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles