24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Ковид терапија со моноклонални антитела

Во Грција пристигнаа 2.000 моноклонални антитела за терапија за Ковид-19, а во првата фаза, терапијата ќе се спроведува во десет болници во различни делови на земјата. Преку заедничко соопштение, Министерствата за здравство и за дигитална политика на Грција информираат дека вчера била формирана посебна научна комисија која ќе ги разгледува барањата на пациентите и детално ја објаснуваат процедурата за пријавување на граѓаните за примање на конкретната терапија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles