30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

МВР догодина ќе троши 10,4 милј. ден

Министерството за внатрешни работи догодина ќе троши  10,4 милијарди денари, предвидува Предлог – Буџетот за 2022 година. Буџетот предвидува зголемување на платите за вработените за пет проценти, средства на бонус плата, градежните активности и техничка доопременост

Во Предлог-буџетот на МВР обезбедено е зголемување на платите за вработените за пет проценти, со цел продолжување на процесот на усогласување на платите на припадниците на МВР согласно постоечките договори за зголемвуање на плати. Обезбедни се и средства на бонус плата, потенцира Спасовски, за остварени над 150 часа прекувремена работа на годишно ниво во текот на 2021 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles