-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Наместо задолжителни негативни тестови за администрацијата, експертот Никола Пановски предлага поостри мерки за сите

Наместо задолжителни негативни тестови за администрацијата, експертот Никола Пановски предлага поостри  ковид мерки за сите.

Според Пановски, евентуалното воведување на брза вакцинација за администрацијата , во овој момент немаше да има значајни ефекти врз епидемиолошката состојба.

Оттука, според Пановски, логична е одлуката на Владата да не ја прифати понудената мерка за задолжително приложување на вакцинален сертификат или ПЦР тест за администрацијата.

Според Пановски, поголем опфат со вакцини е неопходен, но до него да се дојде преку кампањи, кои ќе бидат многу поприсутни од антиваксерските кои сега се шират по социјалните мрежи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles