-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Прес на СДСМ: Во Општина Штип се вршат притисоци по партиска основа.

Кадрите на СДСМ  во општина Штип се соочуваат со притисоци, закани уцени и откази, обвинија денес на прес конференција од локалниот огранок на Партијата изјави Христе Донев, член на СДСМ –  Штип

Јорданов: Се испитува лошо работење на една институција

Не се работи за никаков реваншизам или закани, туку се испитува начинот на управувањње со една институција за која до општината стигнаа многу поплаки и реакции  , воврати Јорданов, напоменувајки дека Дисциплинкста комисија се уште нема донесено никаква одлука.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles