19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

РБСМ: 16,9 мил. евра за домашните компании

Развојната банка, денес, ја повлече првата транша во износ од 16,9 милиони евра за мали и средни компании од заемот од Европската инвестициска банка. Со оваа транша се обезбедува поддршка на 50 проекти на домашни мали и средни компании и средно пазарнокапитализирани компании, кои ќе вработат нови 90 лица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles