-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Атеље и слики за Ликовната академија и Музејот

Комплет ликовно атеље и над 30 дела, графики, на познатиот македонски сликар Горги Чулаковски Ѓото, денеска се донирани на Ликовната академија при УГД и штипскиот Музеј. Ги донираше сопругата на покојниот Џото,Верица Топаловиќ – Чулаковска. Во истовреме отворена е и изложба со дел од творечкиот опус на овој познат графичар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles