34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Бензините поевтини, дизелот непроменет

Малопродажните цени на бензините еуросупер 95 и еуросупер 98 и на Екстра лесното масло за домаќинство, се намалуваат за 0,50 денари/литар, додека малопродажната цена на еуродизел не се менува, одлуки денес Регулаторната комисија.

Новите цени на нафтените деривати се следниве: еуросупер 95 – 74,50 (денари/литар), еуросупер 98 – 76,50 , еуродизел  66,50 и екстра лесно 1 масло за домаќинствата  65,50 денари/литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles