27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

ЕУ ќе наградуваaт „зелени “ општини

ЕУ секоја година ќе наградува по една општина за имплементација на зелената агенда:

Европската Унија може да помогне со нудење експертиза, совети и со значително финансирање во рамките на инструментите со кои располага: „Климатските промени не можат да се надминат преку одделни иницијативи – Европската Унија е подготвена да направи повеќе, но потребни се сеопфатни политики, со силна политичка посветеност и соодветни административни капацитети на национално и локално нивo, со вклученост на граѓаните и на изворните иницијативи.“ изјави Дејвид Гир, евроамбасадор

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles