24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Награди за војниците кои ги гаснеа пожарите

Со 20, односно 10 илјади денари ќе бидат наградени армиските лица кои учествуваа во гаснењето на августовските пожари низ земјата:

– Армијата со својата храброст и пожртвуваност во гасењето на пожарите летово, уште еднаш покажа дека граѓаните имаат на кого да се потпрат. Не го правевте тоа за парични награди, пофалници или слободни денови, туку поради зборот што го дадовте во својата служба – да ја заштитите државата и да ги одбраните своите граѓани. Затоа и ние го одржавме зборот и обезбедивме и пофалба и награда. Ви благодарам и ви честитам, вели министерката Шекеринска.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles