7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Приведени три лица од кочанско за неовластено држење на оружје

Приведени три лица од кочанско за неовластено држење на оружје. Полициски претрес кај нив открил три ловечки пушки и муниција за кои тие немале дозвола:

Контролите се извршени по претходно добиени сознанија дека на подрачјето на Кочани се вршат прекршоци по чл.80 од Законот за оружје и кривични дела во врска со неовластено држење на оружје по чл.396 од Кривичниот законик, соопштија од МВР.

Се работи на комплетирање на случајот, по што против сите тројца ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles