30.1 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Дрога и украдени предмети пронајдени кај штипјанка

13 поединечни пакувања на прашкаста материја, која најверојатно е дрога, се пронајдени кај штипјанка при претрес на нејзниот дом. Претресот направен со судска наредба, освен дрога , во домот на 49-годишната Д.Ц. на виделина извадил и повеќе предмет кои претходно биле украдени, односно се дел од истрага за кривични дела кражба и тешка кражба.

Д.Ц. е приведена во полициска станица и по комплетно документирање на случаите, против неа ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles