17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Д-р Фанка Гилевска од Систина офталмологија е научен оскаровец на домашен терен. Го направи најдоброто во својата област.

Д-р Фанка Гилевска  сеуште е тема број еден во лекарската фела, откако  пред неколку дена  го доби Оскарот за научници  на домашен терен   на престижниот

International Medis Awards for Medical Research 2021.

Големото признание д-р Гилевска го  доживува скромно и со огромна доза на уверување дека  се нема да заврши тука и дека ова е само почеток.

Инаку, Систина офталмологија   веке 6 месеци работи и во Штип  каде тимот на врвни лекари секојдневно овозможува  високостручна помош и интервенции  достигнувајки највисоко ниво во држвата. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles