24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Светиниколец ќе одговара за насилство

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети  Николе поднсе кривична пријава против К.Г. на возраст од 65 години, под сомнение дека сторил кривично дело „насилство“.

Пријавениот на 28.11.2021 околу 12.30 часот на ул.„Кумановска“ во Свети Николе, пред дворното место на оштетената В.Д., се однесувал агресивно, викал и упатувал закани кон неа, а потоа и кон нејзини роднини, информираат од СВР.

К.Г. бил лишен од слобода и задржан во ОВР Свети Николе, а од страна на судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles