22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Сезона на бекатон најави штипскиот градоначалник.

Претстои сезона на масовно поставување на бекатонски површини во неколку штипски населби, најави денеска штипскиот градоначалник Иван Јорданов, како конинуитет на градежните активности предвидени за овој период од годината.

„Она коешто имавме можност да го увидиме изминатиот период е дека е неминовно реконструкција на поголем дел од тротоарските површини, нови тротоарски решенија со бекатон плочки ќе бидат поставени на сите улици коишто во меѓувреме ги асфалтиравме, но исто така и на сите други сообраќајни решенија каде што ќе има потреба. Тоа е она коешто како проект сакам да го најавам, а е потреба на нашите сограѓани во поглем дел од населбите кај коишто ја утврдивме оваа потреба и ќе ја реализираме во наредниот период“

Во моментов градежно се заокружуваат улиците Панче Караѓозов,Личка,приодот кон некогашниот градски базен и други места,

Со оглед на сезонските временски услови целото  работно внимание ќе биде насочено кон уредување на тротоарни и други јавни површини низ целиот град, што претежно значи нивно поплочување со бекатон.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles