34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Словенија: Катја починала од вaкацина

Смртта на 20 годишната Катја од Словенија е поврзана со примање на вакцината Џонсон & Џонсон, потврди комисијата која го  истражуваже случајот, изјави словенечкиот министер за здарвство Јанез Поклукар. Од овие причини Словенија  оваа вакцина не ја применува   освен во случаите  на лично инсистирање.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles