19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Утре во ШТИП се игра дербито во Втората кошаркарска лига


Утре во 19 часот во спортската сала Јордан Мијалков во Штип , ќе се одигра заостаната средба од 8 коло кое се одигра изминатиот викенд.. Ќе играат Соколи 1933- Чаир. Соколи го завзема 4 место на табелата, а Чаир е лидер. Императив на домашните е да се победи лидерот, ако сака да се искачи на некое место погоре на табелата. В сабота Соколи гостувва на Охрид, во 9 коло

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles