27.9 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора: Иницијатива за недоверба на владата

Пратениците од црногорската опозиција поднесоа во собраниска процедура иницијатива за изгласување недоверба на Владата. „Како што беше најавено, 40 пратеници од опозицијата поднесоа барање за недоверба на 42 влада. Очекуваме поддршка од убедливото мнозинство пратеници“, напиша на Твитер пратеникот и претседател на Социјалдемократската партија Рашко Коњевиќ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,443FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles