22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Кошарка: ЛИДЕРОТ ЧАИР ПОРАЗЕН ВО ШТИП

Кошаркарите на Соколи 1933 Штип, вечерва пред полна сала  во  Јордан Мијалков успееја да го победат  лидерот на табелата Чаир  со 75-66. Во првото полувреме се водеше рамноправна  борба, во која домашните  водеа само со 40-38. Со победата над лидерот  Чаир, средба која беше  заостаната од 8 коло, штипјани   ги подобрија шансите за  врвот на табелата, по поразот од  Хараклеа.. Во идното коло, штипјани гостуваат во Охрид и играат против истоимениот  тим.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles