-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Ликовна работилница со деца со посебни потреби во Делчево

20тина дечинња од основните и  средните училишта и од Центарот за деца со посебни потреби, денес заеднички твореа и се дружеа во склоп на традиционалната Ликовна работилница во Делчево.

Материјалите за работа се подарок од Делчевската библиотека.

Ликовната работилница која с еодржува неколку години по ред, е еден од начините да се надминат бариерите меѓу децата и да се подобри комуникацијата меѓу нив.

На работилницата учествуваа и деца од Виница, организирани преку Музејот и Центарот за култура.

Работилницата се организира по повод 3 декември, Меѓународниот ден за поддршка на лица со посебни потреби.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles