-0.6 C
New York
Wednesday, January 19, 2022

Buy now

spot_img

Црна Гора: Самит на премиерите од ЦЕИ

Денеска и утре во Будва, Црна Гора, ќе се одржи самитот на премиерите на Централноевропската иницијатива. Најавено е дека на самитот ќе учествуваат премиерите Словенија, Србија, Хрватска, Бугарија, претседавачот со Советот на министри на Босна и Херцеговина, како и потпретседателите на владите на Унгарија, Украина и Северна Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,122FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles