17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

35.000 евра од Бугарија за ДГ „Астибо“ во Штип

35.000 евра ќе донија Бугарија за астибовата детска градинка во Штип, потврди бугарскиот амбасадор Ангел Ангелов, на денешната средба со градоначалникот Иван Јорданов:

Денешната средба е можност за поширока соработка, а двете страни ќе направат се таа да биде конкретна:

Во последните години, меѓусебната соработка бележи континуитет во реализацијата на повеќе европски проекти во кои беа инволвирани општини и институции од двете држави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles