34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Бектеши: Замрзнување на цените

Министерот за економија Крешник Бектеши во емисијата „Трилинг“ што ќе се емитува вечерва, најави замзнување на цените на основните прехранбени продукти од страна на Владата.

 Наскоро ќе ги замрзнеме продажните цени на основните прехранбени производи, пред се – брашно, шеќер, ориз, зејтин, можеби и на месото, открива министерот во вечерашното издание на емисијата Трилинг.

Тој во емисијата зборува и за информациите дека лидерот на ДУИ- Али Ахмети не ја исклучува и поддршката за предвремени парламентарни избори.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles