34.6 C
New York
Tuesday, August 9, 2022

Buy now

spot_img

Грција: Условите за влез продолжени за 7 дена

Актуелните правила и мерки за влез во Грција, кои важат и за државјаните на Северна Македонија, се непроменети и продолжени за уште една седмица што значи задолжителен е документ за Ковид-19 и пополнет PLF формулар. Новата министерска одлука „Предуслови за влез во земјата за да се ограничи ширењето на Ковид-19″, веќе е објавена во Службен весник на Грција стапи во сила утрово и важи до следниот петок, 10 декември 2021 година, во шест часот наутро.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,432FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles