24.7 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Кочани: Ставени во функција подземни контејнери

На три од петте предвидени локации во централното градско подрачје на Кочани се ставени во функција подземните контејнери за хартија, пластика и комунален отпад. На подземните платформи се инсталирани по четири контејнери, од кои два за комунален отпад, а по еден за хартија и пластика. На површината има стандарно дизајнирана корпа за отпадот, а под површината се наоѓа сад за негово собирање. На тој начин ќе се избегнува непријатната миризба, расфрлање на отпадот, поместување и оштетувањето на контејнерите, а ќе се обезбеди и заштеда на јавниот простор.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles