22.8 C
New York
Friday, August 19, 2022

Buy now

spot_img

Нова комунална акција на ЈП Исар. Се чистеше во Балканска

ЈП Исар денеска ја спроведе шестата викенд комунална акција. На агендата овој пат беше населбата Балканска, каде механизацијата и врабнотените од Исар чистеа мини депонии , несоодветно оставени отпадоци, шут и слично.

За жителите од оваа штипска населба, присуството на Исар е добро дојдено, бидејќи со години околу нив владеел комунален неред.

Вообичаено како и досега на сите акции присуствуваше и градоначалникот Иван  Јорданов кој, осен вакви, во наредниот период најави и активности кои се однесуваат на асфалтирање и поставување на бекатон.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,442FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles