-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Подобрување на водоснабдувањето во Пехчево

Општина Пехчево планира интензивни активности за изнаоѓање начин со кои ќе се подобри водоснабдувањето во општината.  Оттаму најавуваат проектирање на нов, модерен објект-Фабрика за вода во Пехчево, кој ќе работи со двојно поголем капацитет за да се задоволат идните потреби на граѓаните и стопанството, објект со технологија на прочистување која ќе биде димензионирана според карактеристиките на сировата вода и која ќе испорача квалитетна и чиста вода за пиење. Времето за реализација на проектот е 3 месеци

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles