17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Хрвaтска: Втора по Корона смртност во светот

Хрватска во моментот е втора во светот оп просечен број дневни смртни случаи од коропна вирус во целиот свет, веднаш зад Унгарија, според податоците на страницата Our World in Data. Унгарија во четвртокот имаше просечно 18.19 смртни случаи дневно на милион жители, во последната недела, а Хрватска 16,59. Зад нив се Грузија (16,33), Тринидад и Тобаго (16.08) и Бугарија (15.85).

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles